Bilgi

Sonu Ez İle Biten Kelimeler

Dil, insanların düşüncelerini, duygularını ifade etmelerinin yanı sıra, kelime oyunları, ses oyunları ve zengin bir anlam dünyasıyla da bizi büyüleyen bir araçtır. Bu seferki dil serüvenimizde, “ez” harf grubu ile son bulan kelimelerle dans edeceğiz. Bu küçük harf grubu, kelime dağarcığımıza kattığı çeşitlilikle dikkat çeker. Hem sıradan hem de şaşırtıcı anlamlarla bezenmiş bu kelimeler, dilin çeşitliliğini ve zenginliğini ortaya koyuyor.

Bu makalede, sonu ez ile biten kelimeler görsel şölenini keşfedecek, bu kelimelerin dilimizdeki yerini ve kullanım alanlarını inceleyeceğiz. Kelimelerin ardındaki hikayeleri ve bu özel harf grubunun dilimizdeki derin izlerini keşfederken, belki de kelimelerin büyülü dünyasında kendi dil yolculuğumuza bir adım daha atacağız. Hazır mısınız? Sonu ez ile biten kelimelerin ardındaki büyüye kapılalım ve dilimizin gizemli köşelerini birlikte keşfedelim.


Sonu Ez İle Biten Kelimeler

– Geçirmez, Parantez, Bilmez, Ezmez, Mayonez, Benzemez, Fotosentez, Değmez, Hıdırellez, Götürmez, Kerkenez, Varyemez, Pekmez, Protez, Sentez -Trapez, Çerez, Ölmez, Melez, Çömez – Gez, Bez

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün